BESLENME:

Okulumuzda; sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere 3 öğün yemek verilir. Tüm yemekler mutfağımızda aşçımız tarafından günlük olarak hazırlanarak pişirilir.

Aylık yemek menümüz diyetisyen tarafından onaylıdır, yapılan yemek menüleri Okul Müdürümüz tarafından nihai halini alınarak hazırlanmaktadır.

Sabah Kahvaltısı:

Sabah kahvaltısında o günkü menümüze göre kahvaltılık olarak peynir, zeytin, kaşar, domates, salatalık, tereyağı, bal/reçel/helva bulunur. Bal/reçel/helva her gün bulunmaz; o günkü menüde olan sadece bir tanesi konulur. Her gün o güne özel olarak hazırlanmış ayrı bir sıcak kahvaltımız bulunur. Sıcaklar; omlet, haşlanmış yumurta, yumurtalı ekmek, krep, tost, simit olabilir. Menümüzde haftanın en az 3 günü yumurta bulunur.

Öğlen Yemeği:

Öğlen yemeği, okul aşçımız tarafından menümüz doğrultusunda günlük olarak hazırlanır. Öğlen yemeklerimizde 3 çeşit yemek bulunur. Sebze ağırlıklı menülerimize çorba, makarna/pilav/pirinç pilavı, yoğurt/ayran eşlik eder. Ay içerisinde sebze menüsü olmadığında köfte, tavuk, pizza, mantı, kuşbaşılı yemeklerimiz çıkmaktadır.

İkindi Kahvaltısı:

İkindi kahvaltısında mutfağımızda sıcak olarak çıkan üzümlü, havuçlu kekler, peynirli poğaçalar, patatesli börekler; soğuk olarak mercimek köfteleri, peynirli/domatesli mayalı sandviç ekmekleri, mini pizzalar çıkar veya öğrencilerimizin gün içerisinde Mutfak atölyelerinde yaptıkları yemekler ikram edilir. 

İkindi kahvaltımızın yanında mutlaka meyve servisi yapılır.

* Okulumuzda hazır gıda kullanılmamaktadır, tüm yemekler günlük olarak mutfağımızda aşçımız tarafından hazırlanarak pişirilmektedir.

* Menülerin yanında hazır meyve suları veya sabah kahvaltısında çikolotalı ekmek kullanmayız. Menülerimizin yanında sabah kahvaltılarında bitki çayları, öğlen yemeklerin yanında yoğurt/ayran eşlik etmektedir. İkindi kahvaltılarımızda düzenli olarak meyve/kendi bahçemizden topladığımız erik sularını servis ederiz.

* Market alışverişimiz düzenli olarak haftalık yapılmaktadır.

* Okulumuz Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu okul sertifikalarına sahiptir. MEB ve Sağlık Bakanlığı’ndan düzenli olarak denetimlere tabi tutulmaktadır.

*Aylık yemek menümüz bir önceki ayın sonunda hazırlanarak sisteme yüklenir. 

* Mutfağımızda düzenli olarak yapılan yemeklerin 3 günlük numunesi tutulmaktadır.